PZU

Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., działające od 1921 roku, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Ponad jedną trzecią udziałów w firmie posiada Skarb Państwa, pozostałe udziały należą do inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych. Do Grupy PZU należy przede wszystkim Powszechny Zakład Ubezpieczeń, jednak w jej skład wchodzą także Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU SA czy Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU SA. Firma działa również na terenie Litwy i Ukrainy.

Starając się utrzymać wysoki stopień konkurencyjności na coraz prężniej rozwijającym się rynku, firma dodała do swojej oferty również ubezpieczenia zdrowotne. Ubezpieczenia w formie pakietów opieki medycznej są dostępne dla klientów korporacyjnych i firm. PZU na swojej stronie podaje, że opieką medyczną objętych jest ponad milion osób w naszym kraju.

Pozytywne opinie PZU potwierdzają wysoką jakość usług

Dobre opinie PZU mają swoje źródło w fakcie, że opieka medyczna jest jednym z najbardziej pożądanych dodatków do wynagrodzenia. Jest to w pełni zrozumiałe w świetle wątpliwej jakości opieki zdrowotnej, zapewnianej przez Narodowy Fundusz zdrowia, wiążącej się często z wielomiesięcznym oczekiwaniem na wizytę u specjalisty. Do dyspozycji ubezpieczonych pozostają lekarze pierwszego kontaktu i grono specjalistów, jednak należy zauważyć, że na wizytę u internisty przyjdzie poczekać dwa dni, co odstaje minimalnie od przyjętego standardu rynkowego, w wypadku większości konkurencyjnych ofert czas ten wynosi do 24 godzin.

ubezpieczenie zdrowotne pzu opinie

Silna pozycja rynkowa firmy wydaje się gwarantować atrakcyjność oferty, jednak nawet niewielkie różnice cenowe wobec innych ofert, mogą z racji efektu skali, przynieść ubezpieczającemu pracowników właścicielowi firmy spore oszczędności lub pozwolić na wybranie szerszej pod względem dostępnych świadczeń oferty za tę samą kwotę. Najlepszym źródłem dokładnych informacji na temat kosztów i usług dostępnych w poszczególnych wariantach oferty będzie PZU cennik.

Dbanie o atrakcyjność miejsca pracy poprzez rozwijanie pakietu socjalnego dla pracowników jest od dłuższego czasu priorytetem dla przedsiębiorców i działów HR w firmach. Cennik ubezpieczenia zdrowotne PZU pokazuje, że zapewniające korzyści obu stronom pakiety prywatnej opieki medycznej nie muszą wiązać się z wydatkami dla firmy, ponieważ środki przeznaczone na można odliczyć od kosztów prowadzenia działalności. Wybierając pakiet ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników warto również sprawdzić w sieci ubezpieczenia zdrowotne PZU opinie, aby upewnić się, że wybrana oferta pozwoli na zapewnienie pracownikom oraz członkom ich rodzin najlepszej opieki medycznej.