AXA

Axa jest francuską firmą, oferującą ubezpieczenia ze wszystkich działów – ubezpieczenia na życie, majątkowe, komunikacyjne czy zdrowotne. Pod marką Axa Investment Managers prowadzi także działalność na polu doradztwa inwestycyjnego. Należy do największych ubezpieczycieli w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej, Bliskim Wschodzie oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Na rynek polski trafiła w 2006 roku, a jej pierwszymi produktami, oferowanymi w Polsce były ubezpieczenia komunikacyjne.

Ubezpieczenia zdrowotne AXA, oferowane pod nazwą Vitalite pozwalają na indywidualny lub rodzinny dostęp do prywatnej opieki medycznej. Ubezpieczenia te oferowane są w formie pakietów medycznych. Skierowane są do osób, które chcą uniknąć konieczności czekania na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu w długich kolejkach w przychodni czy oczekiwania nawet przez kilkanaście miesięcy na konsultację ze specjalistą, co jest obrazem powszechnie znanym przez wszystkich pacjentów NFZ.

Wielu klientów skorzystało już z pakietów medycznych AXA

ubezpieczenia medyczne axa ochrona

Ubezpieczenie zdrowotne AXA Vitalite są skierowane do osób, które oczekują opieki medycznej na najwyższym poziomie. Firma korzysta z ogólnopolskiej sieci placówek LUX MED. Do dyspozycji posiadaczy ubezpieczenia pozostaje między innymi całodobowy dyżur lekarsko-pielęgniarski, jednak jest on dostępny tylko dla mieszkańców Warszawy i okolic. Przed zawarciem umowy warto sprawdzić opinie AXA. W kilku miejscach w internecie natknęliśmy się na historie osób, które informowały o przekraczaniu zakładanego czasu oczekiwania na wizytę u lekarza, co uznajemy za spory minus, jako że głównym atutem prywatnych pakietów medycznych ma być właśnie krótki i bezproblemowy dostęp do usług.

Opieka medyczna AXA jest dostępna w trzech wariantach, przy czym należy zauważyć, że podstawowy pakiet wydaje się być nieco mniej atrakcyjny od konkurencyjnych ofert (np. S7 Health), ponieważ nie obejmuje badań diagnostycznych. Cennik AXA pozwoli zapoznać się dokładnie z kosztami, z którymi wiąże się zawarcie umowy. Należy przyznać, że oferta firmy jest przygotowana w czytelny sposób, a pakiety oferowane są w trzech wariantach.

Ubezpieczenia zdrowotne AXA Ochrona są dostępne w formie indywidualnej, rodzinnej, jak również w postaci ubezpieczenia dla pracowników firmy. Warunkiem dla zawarcia takiej umowy, pozwalającej zaoferować pracownikom prywatną opiekę medyczną, jest zatrudnianie w przedsiębiorstwie minimum 20 osób.