Allianz

Allianz jest jednym z największych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych na świecie. Spółka działa na terenie 70 krajów, a jej klientami jest niemal 80 milionów osób. Oferuje usługi z zakresu ubezpieczeń na życie, ubezpieczenia majątkowe i zdrowotne. W niektórych krajach firma prowadzi także działalność bankową. Polski oddział firmy, Allianz Polska, istnieje od 1997 roku. Spółka wchodzi w skład najważniejszego niemieckiego indeksu giełdowego DAX.

Wybierając ubezpieczenie zdrowotne, warto sprawdzić czy Allianz ubezpieczenia zdrowotne zasługują na naszą uwagę. Choć przytoczone wyżej dane na temat firmy robią wrażenie, a firma ma wieloletnie doświadczenie na polu ubezpieczeń, należy dokładnie przyjrzeć się ofercie przygotowanej przez firmę.

allianz ubezpieczenia zdrowotne

Trzeba uwzględnić, że firma stosunkowo niedawno rozpoczęła działalność na rynku pakietów medycznych, więc w odróżnieniu od polis majątkowych czy ubezpieczeń na życie, nie ma na tym polu zbyt dużego doświadczenia. Warto zatem sprawdzić opinie Allianz online. Szczególnie cenna może okazać się lektura forów internetowych, na których można znaleźć wypowiedzi i wnioski osób, które zawarły już umowę i korzystają ze świadczeń medycznych oferowanych przez firmę.

Koniecznie przeczytaj opinie Allianz przed podpisaniem umowy

Ubezpieczenia zdrowotne Allianz są dostępne tylko w postaci grupowej dla pracowników lub rodzinnej, obejmującej wszystkich członków rodziny ubezpieczonego. Druga z opcji jest dostępna w formie dodatkowej umowy do posiadanej już przez ubezpieczonego usługi, na przykład polisy na życie. Oferta jest dostępna w postaci 5 rodzajów pakietów, jednak naszą uwagę przykuł fakt, że podstawowy pakiet obejmuje niewielką w porównaniu do konkurencji ilość dostępnych lekarzy specjalistów, bo tylko czterech. Zakres usług oraz liczba dostępnych specjalizacji rośnie w wyższych pakietach, jednak rośnie również cena pakietu.

Ubezpieczenie zdrowotne Allianz umożliwia firmom na zapewnienie prywatnej opieki medycznej swoim pracownikom. Nie ma możliwości indywidualnego podpisania umowy, uzyskanie pakietu wymaga podpisania jej przez pracodawcę. Pakiety zdrowotne są wyjątkowo cenione przez pracowników, zwiększają lojalność wobec firmy i umacniają jej wizerunek. Niewątpliwą korzyścią dla firmy jest również skrócenie okresu niezdolności do pracy, dzięki umożliwieniu szybkiego i skutecznego leczenia. Ubezpieczenie zdrowotne Allianz opinie posiada raczej pozytywne, jednak niektórzy ubezpieczeni zwracają uwagę na niekorzystne dla pacjenta detale zawarte w umowie. Oferta firmy jest bogata, jednak uwagę zwraca dość nieczytelny sposób, w jaki została sformułowana. Wiele świadczeń, które można znaleźć w pakietach innych ubezpieczycieli, dostępna jest dopiero w postaci opcji dodatkowych.