Pakiet medyczny indywidualny

Chociaż konieczność dbania o zdrowie wydaje się komunałem, to jego prawdziwość trafia do nas coraz bardziej, dzięki czemu podejmujemy coraz więcej działań, mających na celu utrzymanie dobrej kondycji. Na wiele czynników, decydujących o stanie zdrowia, nie mamy jednak wpływu. W wielu przypadkach decydujący głos ma genetyka. Ponadto, z upływem lat stajemy się coraz bardziej podatni na schorzenia.

Fundamentalnym dla utrzymania dobrego stanu zdrowia czynnikiem jest profilaktyka. Na szczęście świadomość konieczności stosowania badań profilaktycznych rośnie, dzięki coraz częstszym publikacjom medialnym na ten temat, przy sporym zaangażowaniu środowiska medycznego. Profilaktykę należy rozumieć zarówno pod pojęciem aktywnego trybu życia i odpowiedniej diety, jak również regularne przeprowadzanie badań okresowych.

pakiet medyczny indywidualny

Indywidualny pakiet medyczny zdrowotny

Pakiet medyczny indywidualny, będący formą prywatnego ubezpieczenia medycznego, jest remedium na problemy znane wszystkim pacjentom, korzystającym z usług NFZ – braku dostępności wielu badań, a przede wszystkim nawet kilkunastomiesięcznym okresom oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty. Pozwala on na kompleksowe podejście zarówno do profilaktyki, jak i leczenia ewentualnych schorzeń w warunkach odbiegających znacznie od fatalnego obrazu lecznictwa, znanego z NFZ.

Wydawać by się mogło, że korzystanie z dobrodziejstw zapewnianych przez prywatną opiekę medyczną, cieszącą się opinią sympatycznej i zaangażowanej, wiąże się z wysokimi kosztami. Jest to mylne wrażenie, jako że pakiet medyczny indywidualny można wykupić już za około 2 złote dziennie (oferta S7 Health), uzyskując dostęp do kilkudziesięciu lekarzy specjalistów bez skierowania i szeregu innych świadczeń, wśród których szczególnie ważne dla profilaktyki są badania diagnostyczne i laboratoryjne czy profilaktyczny przegląd stanu zdrowia.