Pakiet medyczny partnerski

Coraz większa konkurencja na rynku usług medycznych wymusza na firmach oferujących ubezpieczenia medyczne wprowadzanie nowych produktów. Rynek cieszy się silnym wzrostem, dane Polskiej Izby Ubezpieczeń pokazują wzrost wykupionych usług o 11 w stosunku do poprzedniego roku. Liczba ubezpieczonych prywatnie osób zwiększyła się o 26 procent r/r i wynosi około 1,67 miliona.

Bardzo ciekawym rozwinięciem formy abonamentu medycznego jest pakiet medyczny partnerski. Pozwala on na objęcie opieką medyczną partnera/partnerki, na tych samych zasadach i z tym samym zakresem świadczeń, co pierwsza z ubezpieczonych osób.

pakiet medyczny partnerski

Kto i dlaczego powinien rozważyć pakiet medyczny partnerski? Wybór tej opcji będzie szczególnie atrakcyjny dla osób, które pakiet indywidualny wykupił już wcześniej pracodawca, jednak rozważyć go powinny wszystkie osoby, dla których zdrowie partnera/partnerki jest szczególnie ważne. Objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym partnera lub partnerki, jako rozszerzenie dotychczasowej umowy wiąże się zwykle z niższymi kosztami per capita, jako że większość firm ubezpieczeniowych oferuje wówczas rabaty.

Jakie korzyści przynosi pakiet medyczny partnerski?

Pakiet ten pozwala skorzystanie ze wszystkich zalet, które posiada prywatna opieka medyczna w formie abonamentu. Jako najważniejsze zwykle wymienia się niemal natychmiastowy dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu (zwykle w czasie poniżej 24h), szereg lekarzy specjalistów bez skierowania i szeroki zakres badań profilaktycznych i diagnostycznych. Szczegóły pakietów dostępne są na stronach poszczególnych firm. W przeprowadzonym przez nas badaniu porównawczym liderem jest S7 Health, z którego usług zadowolonych jest aż 96% pacjentów.